Po-Pá od 9 do 15

Jak změřit a zkrátit opasek?

Jak změřit?

Pokud jste si vybrali model opasku, dalším důležitým krokem k Vaší spokojenosti je určit správnou velikost. Změřte si obvod pasu nebo boků přesně tam, kde nosíte kalhoty nebo sukni.

Uváděná délka opasku by měla odpovídat obvodu pasu (boků), tedy 95 cm v pase odpovídá velikosti opasku 95 cm.Tato délka sahá ke třetí dírce opasku jako vidíte na ilustračním obrázku.Velikost měříme od prostřední dírky ke konci spony (velikost se může nepatrně lišit podle typu spony), celková délka opasku je vždy o cca 15 cm delší než je velikost udávaná na opasku. Všechny nabízené opasky jsou konstruovány tak, aby u jedné délky byla tolerance zapnutí +/- 10 cm.

 

       

 Jak zkrátit?

Spona je k opasku připevněná tak, aby bylo možné opasek svépomocí trvale zkrátit. Spona je k řemenu uchycena systémem šroubového upínání nebo speciálního klipu přímo na sponě opasku. Takže po zkrácení řemenu na požadovanou délku ho lze bez komplikací opět připevnit ke sponě. 

Jak opasek správně používat?

Opasek je módní doplněk, který denně vystavujeme namáhání. I přesto, že jsou opasky vyráběny z prémiových italských úsní, špatným zacházením můžeme výrazně snížit jeho životnost. nejvíce se pásek poškozuje při špatném způsobu zapínání. Opasek nikdy neutahujte jednou rukou a ani tahem přes sponu! Opasek zapínejte oběma rukama. jednou rukou držte sponu a druhou opatrně provlékněte řemen tak, aby hrana spony nepoškozovala povrch řemenu. 

 

Jak o opasek pečovat?

Opasek pro jeho delší životnost můžete občas natřít bezbarvým přípravkem na oživení kůže doporučujeme včelí vosk.